מסלול טיול במרכז? הכירו את המפל הנסתר של הירקון
נופש סיני
חפשו מסלולי טיול בכל רחבי הארץ

המפל הנסתר שליד קניון שרונים

עמק יזרעאל
נקודת התחלה: דרך עפר בסמוך לקניון שרונים
נקודת סיום: דרך עפר בסמוך לקניון שרונים
מיקום:
עמק יזרעאל
עונות מומלצות:
סתיו, חורף, אביב, קיץ
משך המסלול:
כמה שתרצו
מתאים ל:
משפחות, זוגות, קבוצות, ילדים, בעלי חיים, אופניים
דרגת קושי:
קל
סגנון:
פיקניק בחיק הטבע
מפה:
סימון שבילים 7 - השרון וצפון השומרון
אורך:
כ - 1 ק"מ

מחפשים מסלול טיול במרכז ונדמה לכם שכבר ראיתם הכל? ובכן, תחשבו שוב. אנו שמחים להציג לפניכם את אחת מפינות החמד הנסתרות והפחות מוכרות בשרון. מה תגידו אם נספר לכם שבין פתח תקווה להוד השרון, במרחק נגיעה בלבד מקניון שרונים ומחלף ירקון, ממתין בין השדות מפל מים שוצף? כן, כן, המציאות עולה על כל דמיון. קחו עמכם ציוד לפיקניק בטבע, רצוי גם בקבוק יין או פק"ל קפה, ובואו עמנו לסיור קליל שנמצא ממש מתחת לבית.

איפה זה נמצא?

המפל הנסתר של הירקון בסמוך לקניון שרונים נמצא כק"מ צפונית למחלף ירקון. על מנת להגיע אל נקודת החמד הנסתרת הזו עליכם לנסוע למחלף ירקון ולפנות צפונה לכיוון כביש 40. ברמזור הראשון בצעו פניית פרסה ותבחינו בדרך עפר אשר יוצאת ימינה מהכביש הראשי. קל לזהות את המקום לפי המשתלה אשר נמצאת בתחילת דרך העפר.

נוסעים אל המפל דרך שדרת הברושים

הנסיעה אל המפל הנסתר מתחילה בשדרת ברושים מקסימה אשר מצדה שדות ושטחים חקלאיים. לאחר נסיעה של כ-730 מ', תבחינו בנקודת המים הראשונה של הנחל. זהו המקום שבו גם המפל המקסים. אם תרצו, תוכלו להמשיך עוד כמה עשרות מ' ולאורך הנחל עוד שתיים-שלוש נקודות מבודדות יותר.

אמנם המפל הנסתר, כשמו כן הוא, לא מוכר לרבים, אך לאחרונה נדמה כי השמועה נפוצה. בשבתות ובסופי שבוע תפגשנו כאן מטיילים נוספים אשר עורכים פיקניק בחיק הטבע ואף טובלים בזהירות במים הצוננים. קטע הנחל עטוף בצמחי קנה והמקום מוצל היטב עם אקליפטוסים גבהי צמרת.

המפל הנסתר נוצר  על ידי סכר מלאכותי אשר נבנה באזור. היות שפינת גן העדן הזו נמצאת בלב השרון, ותודות לכך שהגישה לנחל נוחה גם עם רכב משפחתי, זהו מקום מופלא ונפלא. זכרו כמובן להשאיר את השטח נקי עם עזיבתכם למען המטיילים הבאים. אתם מוזמנים כמובן להעשיר את יום הטיול שלכם עם ביקור באחד מהגנים הלאומיים הסמוכים – מקורות הירקון או מבצר אפק (מגדל צדק). מטיבי לכת יכולים להמשיך לאורך הנחל ובאזור מספר נתיבים נהדרים לרכיבת אופניים קלילה (גם למשפחות).

מסלולים מומלצים באזור:
מאת:
 מערכת
 | פורסם ב-
 4/28/2015
צולם ע"י
 מערכת
אקסטרים שטח עולמי
קלאב קאר בית הלל
איזי ריידר שטח עולמי
מיי בייבי
מצפה תת ימי
אגם חי יראון
מוזיאון הילדים בחולון
רוב רוי
מיי בייבי