מצפה אופיר לקרן עין גב - טיול עם נוף גלילי מרהיב
פיצה האט
חפשו מסלולי טיול בכל רחבי הארץ

קרן עין גב - ממצפה אופיר לקרן עין גב

רמת הגולן
נקודת התחלה: מצפה אופיר
נקודת סיום: בית עלמין, קיבוץ עין גב
מיקום:
רמת הגולן
עונות מומלצות:
סתיו, חורף, אביב, קיץ
משך המסלול:
שלוש-ארבע שעות
מתאים ל:
משפחות, ילדים, קבוצות, בעלי חיים
דרגת קושי:
בינוני
סגנון:
נקודת התחלה ונקודת סיום
מפה:
סימון שבילים 1 – החרמון, הגולן ואצבע הגליל
אורך:
כ - 6 ק"מ

מעט מזרחית לקיבוץ עין גב מחכה לכם מסלול טיול בצפון אשר שזורים בו נופים, היסטוריה ומורשת קרב. זוהי קרן עין גב, גבעת קטנה אשר הייתה בעבר אחת העמדות האסטרטגיות החשובות ביותר של מדינת ישראל בגבול הסורי. ממרומי קרן עין גב, תוכלו להשקיף לא רק על רמת הגולן (כמו חיילי צה"ל לפני מלחמת ששת הימים), אלא גם על כל הכנרת, שפך הירדן ובקעת כנרות.

אנו מזמינים אתכם כעת לאחד המסלולים המדהימים ביותר בדרום רמת הגולן – טיול הליכה למשפחות ממצפה אופיר המרשים ועד לקרן עין גב. במהלך הטיול, תיהנו מנופים עוצרי נשימה וממגוון אתרים היסטוריים ותצפיות. בנוסף, תוכלו להתחבר אל המורשת המיוחדת של המקום, להביט אל רמת הגולן, ולהיזכר בימים שבהם "ההר היה כמפלצת" עבור החקלאים באזור זה של הכנרת.

שימו לב, המסלול ממצפה אופיר לקרן עין גב הוא טיול למשפחות אבל חשוב לדעת שההליכה איננה מתאימה לילדים קטנים במיוחד. כמו כן, המסלול מסייר על מצוקי רמת הגולן ויש לשים לב כל הזמן שהמטיילים צמודים זה לזה.

איפה זה נמצא?

הטיול ממצפה אופיר לקרן עין גב הוא טיול של כ-6 ק"מ ויש להגיע אליו עם שני רכבים. את הרכב הראשון עליכם להחנות בבית העלמין של קיבוץ עין גב, ולהגיע עם המכונית השנייה למצפה אופיר. בכדי להגיע למצפה אופיר סעו לצומת כורסי ופנו לכביש 789. כעבור כ-9 ק"מ תפנו ימינה בפנייה חדה אל דרך עפר אשר מסומנת בסימון שבילים כחול. נסיעה קצרה על דרך זו תוביל אתכם למצפה המרשים.

מהמצפה אל הקרן – טיול על הגובה מול נופי הכנרת

מצפה אופיר ממוקם בקצה השדות החקלאיים של היישוב הסמוך גבעת יואב. הוא שוכן על חוד מצוק ממנו נשקפת תמונה מדהימה של הכנרת ורמת הגולן. זוהי פינת חמד מיוחדת במינה אשר נושאת את שמו של אופיר ג'יפ, נער בן 16 שנפטר ממחלת כבד קשה.

אביו של הנער, ג'ימי ג'יפ, הקים את הפינה הקטנה במצפה לזכר בנו, ונטע במקום 16 עצי זית (אחד כנגד כל שנת חיים של הילד). מלבד הכנרת ורמת הגולן, תוכלו לראות ממרומי מצפה אופיר גם את הרי אום אל פאחם מדרום והרי לבנון מצפון. במקום ישנם שולחנות ישיבה וזוהי נקודה נפלאה להתחיל בה את הטיול עם כוס קפה וסנדוויצ'ים.

לאחר שהתבשמתם מהנוף המשגע, תוכלו להמשיך את הטיול עם השביל הכחול שיורד דרומה. השביל מטפס על מדרגת סלע וממשיך בנתיבו במקביל לצוק. אם תגיעו לכאן בחודשי פברואר-אפריל, תוכלו לפגוש את אחד הפרחים המדהימים ביותר של האזור, הלא הוא אירוס הגולן (הידוע גם בתור אירוס החרמון).

לאחר הליכה של מספר דקות, תעברו שער מתכת ותראו בונקרים משנות ה-60 אשר שימשו את הצבא הסורי עד למלחמת ששת הימים. גם כאן, הנוף לא מפסיק לעטוף אתכם מכל כיוון. כבר עכשיו, תוכלו לראות את קרן עין גב והשביל המפותל שמוביל אליה. כעבור כק"מ, הדרך מתרחבת ויורדת אל מטע זיתים. אחריו, תגיעו לצומת שבילים ועליכם להמשיך לעקוב אחר השביל הכחול. השביל ממשיך לרדת עד לבני יהודה הישנה.

מבנה הבזלת העתיק של בני יהודה הישנה מספר סיפור על קבוצת חרדים יראי שמיים מצפת שחלמה להתיישב בגליל כפלחים ערביים. חרף כוונתם הטהורה, קבוצת בני יהודה לא הצליחה להיאחז בקרקע והמקום ננטש כמות שהוא לאחר זמן קצר. מבני יהודה הישנה עליכם להמשיך ללכת עם השביל הכחול.

כעת, תגיעו אל נקודת תצפית נוספת אשר משקיפה אל מדרונותיה הדרומיים של רמת הגולן. השביל ממשיך בתלילות מסוימת לאורך כ-400 מ' נוספים ומשתלב עם ראש גבעת קרן עין גב. מכאן, עליכם להמשיך בשביל קצר מטה. כעבור כחצי ק"מ תבחינו בפנייה שמאלה של השביל הכחול, ולאחר כרבע שעה תגיעו לקיבוץ עין גב ואל הרכב השני.

מסלולים נוספים באזור:
  • שמורת סוסיתא
  • המג'רסה
  • מפל עיט
  • הבניאס
  • נחל אל על
  • עין פיק
  • נחל סמך
  • עין כנף
  • עין כיף
  • מעיין מצפה השלום
מאת:
 מערכת
 | פורסם ב-
 5/16/2014
צולם ע"י
 רועי שוורץ
אקסטרים שטח עולמי
קלאב קאר בית הלל
איזי ריידר שטח עולמי
מיי בייבי
טיולי הדן
אגם חי יראון
מוזיאון הילדים בחולון
רוב רוי
הבימה