עמודי עמרם -מסלולי טיול בערבה אל פסלי טבע
חפשו מסלולי טיול בכל רחבי הארץ

עמודי עמרם - כשהטבע מפסל במדבר

ערבה
נקודת התחלה: נק' התחלה - חניון עמודי עמרם
נקודת סיום: נק' סיום - חניון עמודי עמרם
מיקום:
ערבה
עונות מומלצות:
סתיו
משך המסלול:
תלוי בשהות במקום
מתאים ל:
משפחות, ילדים, קבוצות, זוגות, עם בעלי חיים
דרגת קושי:
קל
סגנון:
הלוך-חזור
מפה:
סימון שבילים 20 - הרי אילת
אורך:
כ - 1 ק"מ

כאשר אתם מחפשים מסלולי טיול בערבה, אתם מוזמנים לבקר באחת מתופעות הטבע המרשימות ביותר באזור. בואו לסיור קצר וקליל בעמודי עמרם, עמודים טבעיים בצבעים עזים של אדום ולבן, אשר נוצרו כתוצאה מבלייה של סלעים במשך מיליוני שנים.

עמודי עמרם הם חמישה עמודים של אבן חול אשר נוצרו בבקעת עמרם, על מצוקה המערבי. ההגעה אל העמודים היא פשוטה ו"ידידותית למשתמש". המרחק מהרכב קצר והטיול באתר מתאים גם למשפחות עם ילדים. אי לכך, עמודי עמרם מציעים לכם מסלול טיול מומלץ בדרום, הן עבור נופשים בערבה והן עבור מטיילים אשר מבלים בעיירת הנופש אילת.

איפה זה נמצא?

על מנת להתחיל את המסע לכיוון עמודי עמרם, עליכם לנסוע על כביש הבקעה לכיוון אילת. כ-15 ק"מ צפונית לאילת תבחינו בשילוט לכיוון "קניון שחורת ועמודי עמרם". כאן, עליכם לפנות מערבה (שמאלה) אל דרך עפר המסומנת בסימון שבילים כחול. המשיכו עם דרך העפר ועקבו אחר הסימון הכחול גם כאשר תגיעו לפיצול עם השביל הירוק. כ-6 ק"מ לאחר הפיצול המדובר, תחנו את הרכב בסופה של דרך העפר. הטיול מתחיל כאן.

שימו לב, במידה ואתם מגיעים מאילת, לא תוכלו לפנות מערבה לכיוון דרך העפר (גדר בטיחות מונעת את הפנייה). עליכם להמשיך עם הכביש ולבצע פניית פרסה (בזהירות כמובן). תוכלו לזהות את הדרך המדוברת לצד השילוט של הק"מ ה-20.

איך מגיעים לעמודי עמרם?

דרך ההליכה שלנו מתחיל עם סימון שבילים שחור. לאחר כ-500 מ' בלבד, נגיע אל עמודי עמרם. אתם מוזמנים להתרשם מהעמודים המדהימים ולערוך אפילו פיקניק או ארוחה קטנה במקום. ההליכה פשוטה וקלילה והיא מתאימה גם למשפחות עם ילדים (ללא עגלות).

מה הסיפור של העמודים האלה בכלל?

עמודי עמרם הם עמודים טבעיים אשר נוצרו בעקבות תופעות גאולוגיות ארוכות שנים. העמודים עשויים מאבן חול רכה, שהינה תוצר של בלייה ושחיקה של שכבת סלע קדומה. במרוצת השנים, אבן החול הרכה נשטפה על ידי נחלים עשירים במינראליים, מנגן ותחמוצות ברזל. מכאן, האבן קיבלה את מגוון צבעיה המיוחדים.

תוכלו להתרשם מהגוונים האדומים, אשר מהווים תולדה של מפגש האבן עם תחמוצות הברזל. צבעו הלבן של הסלע נוצר בעקבות שטיפת מים עם מיעוט בתחמוצות.

אבן הגיר הלבנה היא חומר גלם חשוב בתעשיית הזכוכית. כמו כן, האזור עשיר גם בנחושת. ואכן, בסמוך לעמודי עמרם נמצאים מכרות נחושת עתיקים שהוקמו במקום בתקופות הרומית והביזנטית. בדומה לעמודי שלמה בפארק תמנע, עמודי עמרם הוא צורת בלייה נפוצה באבן חול. לאחר הביקור בעמודי עמרם, ולאחר שתצלמו במקום תמונות מרהיבות, תוכלו לחזור על עקבותיכם על הדרך השחורה אל הרכב.

רוצים עוד?

אם תרצו, תוכלו להמשיך ולטייל במגוון רחב של מסלולי טיול הסמוכים לנחל עמרם. לדוגמא, אתם מוזמנים לצאת לסיבוב קצר בבקעת עמרם, אשר נחשבת לאחד מאתרי הנוף היפים ביתר בדרום הארץ. כמו כן, בסמוך לעמודי עמרם מתחיל המסלול המרשים של נחל שחורת עם קניון שחורת המפורסם.

על מנת לטייל בנחל שחורת, עליכם לחזור עם הרכב עד לפיצול של השבילים הכחול והירוק. הפעם, המשיכו עם השביל הירוק במשך כ-6 ק"מ. שם, תוכלו להחנות את הרכב ולצאת לטיול מעגלי של כ-6 ק"מ הכולל הליכה בקניון שחורת, תצפית מרשימה ואפילו "מלכודת נמרים עתיקה".
מאת:
 מערכת
 | פורסם ב-
 11/12/2013
חלום עולמי
טיולי הדן
מיי בייבי
רייזר כפר בלום
אגם חי יראון
חוות מונפורטויטו
רוב רוי
בוקייק
קטיף עצמי אודם
קופונופש שופ