עין עלווה - מעיין מקסים ומסלול טיול באזור כרם בן זמרה
תיאטראות
חפשו מסלולי טיול בכל רחבי הארץ

עין עלווה - מעיין בגליל העליון ליד כרם בן זמרה

גליל עליון
נקודת התחלה: כרם בן זמרה
נקודת סיום: כרם בן זמרה
מיקום:
גליל עליון
עונות מומלצות:
סתיו, חורף, אביב, קיץ
משך המסלול:
שעתיים או תלוי בכם
מתאים ל:
משפחות, ילדים, קבוצות, זוגות, עגלות תינוק
דרגת קושי:
קל
סגנון:
הלוך-חזור
מפה:
סימון שבילים 2 - הגליל העליון
אורך:
כ - 1 ק"מ

דמיינו לעצמכם מעיין צלול של מים קרירים אשר נובע מבטן האדמה ללא כל מתקן שאיבה ובלי אמצעים מלאכותיים. ובכן, זוהי החוויה אשר ממתינה לכם במעיין עין עלווה אשר בגליל העליון.

המעיין היפיפה, אשר נובע בסמוך למושב כרם בן זמרה, הוא ללא ספק נקודת חמד ייחודית במינה באזור. אגב, היות שמדובר במעיין אשר דרך ההגעה אליו איננה פשוטה לכל רכב, המקום לרוב איננו עמוס כלל. בקיצור, אם חיפשתם מסלול טיול בצפון אשר משלב נופים, שלווה ומים צלולים, עין עלווה הוא תשובה קרירה וצוננת. זהו יעד נפלא לערוך בו פיקניק בחיק הטבע והמעיין יכול להיות בקלות גם תחנה ראשונה במסלול שמתחיל בכרם בן זמרה ומסתיים בבית הכנסת העתיק של גוש חלב. אוקיי, שנצא לדרך?

איפה זה נמצא?

על מנת להגיע אל נקודת ההתחלה של המסלול, כוונו את ה-GPS אל מושב כרם בן זמרה וסעו ממש עד שער היישוב. מיד עם הכניסה לכרם בן זמרה עליכם לפנות שמאלה בדרך אשר מסומנת בסימון שבילים שחור ואשר מקבילה לגדר ההיקפית.

לאחר כ-800 מ' תבחינו בפנייה שמאלה החוצה דרך השער השני של המושב. מכאן, מתחילה לרדת דרך עפר עליה תיסעו עוד כק"מ עד למזלג בו תפנו ימינה. אם אתם מגיעים עם רכב משפחתי, זהו המקום לעצור בו ולהמשיך ברגל. רכבי שטח ואף ג'יפים רכים יכולים בכיף לנסוע גם על דרך העפר עד המעיין עצמו (מרחק של כ-400 מ').

מעיין עין עלווה – בריכה קסומה וציורית

עין עלווה הוא מעיין פסטרואלי וייחודי אשר בזכות העובדה שדרך הגישה אליו איננה זמינה לכל רכב, הוא נחשב לאחד המעיינות הפחות עמוסים בסביבה (אולם, בחגים ובמועדים ייתכן בהחלט שלא תהיו כאן לבד). המעיין מוקף בעצי צפצפה עצומים ומימיו תחומים בבריכה בנויה. לצד עצי הצפצפה המרשימים בגודלם, בסביבת המעיין בוסתנים בהם תפגשו גם עצי תאנה, אגוז ועוד.

שני מפלונים קטנים נשפכים מהמעיין וממלאים בריכות קטנות אשר מתאימות לשכשוך קריר. כמו כן, המים מהמעיין זורמים מהחלק הבנוי ויוצרים פלג מים אשר מתפתל באלגנטיות בין העצים. במקום פינות מוצלות ואין ספק שהגעתם לנקודה מושלמת אם תכננתם פיקניק משפחתי קטן בחיק הטבע. אל תשכחו כמובן להשאיר את המקום נקי עם עזיבתכם. 
  • הביקור במעיין עין עלווה יכול להתאים גם בתור מסלול טיול עם עגלות ילדים בגליל העליון. הירידה מהפיצול במזלג, היכן שהשארתם את הרכב, עבירה גם לעגלות. 
אופציה נוספת – טיול קצר בנחל גוש חלב

רוצים להעשיר את היום עם הליכה בטבע הפתוח? ובכן, אתם בנקודת פתיחה מצוינת. לאחר הבילוי במעיין עין עלווה, תוכלו להמשיך עם השביל במורד הדרך עד שתגיעו אל אפיקו של נחל גוש חלב. שם, תפנו דרומה עם הערוץ ולפניכם מסלול מקסים שופע מעיינות, צמחייה, בוסתנים ושרידי תחנות קמח ואמות מים (עדות לחקלאות והתעשייה אשר פעלו באזור בימים עברו). מטיבי לכת יכולים אפילו להמשיך עד בית הכנסת העתיק בגוש חלב.

מסלולים מומלצים באזור:
מאת:
 מערכת
 | פורסם ב-
 4/2/2015
צולם ע"י
 רועי שוורץ
אקסטרים שטח עולמי
קלאב קאר בית הלל
איזי ריידר שטח עולמי
מיי בייבי
מצפה תת ימי
אגם חי יראון
מוזיאון הילדים בחולון
רוב רוי
מיי בייבי