עין חשק - מעיין עם נוף שעושה הרבה חשק
קייקים
חפשו מסלולי טיול בכל רחבי הארץ

עין חשק - מעיין עם נוף שעושה חשק

גליל עליון
נקודת התחלה: בסמוך לקיבוץ גונן
נקודת סיום: בסמוך לקיבוץ גונן
מיקום:
גליל עליון
עונות מומלצות:
סתיו, חורף, אביב, קיץ
משך המסלול:
חצי שעה - שעה
מתאים ל:
משפחות, זוגות, קבוצות
דרגת קושי:
קל
סגנון:
הלוך-חזור
מפה:
סימון שבילים 1 - החרמון, הגולן ואצבע הגליל
אורך:
כ - 1 ק"מ

ארץ פלגי המים של הגליל ממתינה לכם עם כמה פינות קסומות וציוריות במיוחד. כעת, אנו מזמינים אתכם לטיול קצר באזור עמק החולה, אשר יוצא מאזור קיבוץ גונן ומתפתל דרומה עד לבריכה טבעית מוקפת צמחי קנה. ובכן, הכירו את מעיין עין חשק, הידוע גם כמעיין עין גונן.

בריכת המים הנפלאה הזו מסתתרת לה בערוץ נחל אלקצב והיא מוזנת ממספר נביעות סמוכות. צמחי קנה ופטל מקיפים את המעיין המדליק והנוף במקום פשוט עוצר נשימה. בקיצור, אם אתם רוצים להתפנק מול נוף ומעיין, עין חשק תמיד עושה חשק לקחת תרמיל וללכת. אל תשכחו כמובן את פק"ל הקפה, כמה כריכים שהכנתם מראש ו/או בקבוק יין. החוויה מובטחת.

איפה זה נמצא?

מעיין עין חשק קרוי גם מעיין עין גונן משום שהוא נמצא בסמוך לקיבוץ גונן. על מנת להגיע למקום עליכם לנסוע על כביש 918 לכיוון הקיבוץ (10 ק"מ צפונית לגשר הפקק). אגב, כבר הנסיעה על הכביש המקסים, אשר היה ידוע בעבר כ"כביש מע"צ" (בשל התקפות סוריות רבות כנגד עובדי מע"צ אשר סללו את חלקו הדרומי בסוף שנות ה-50) היא חוויה בפני עצמה. מעט לפני צומת גונן, תבחינו בפנייה מזרחה (ימינה) לכביש 959 (שילוט המורה למרום גולן). כעבור כ-200 מ' נוספים, הכביש עושה פניית פרסה שמאלה אשר במרכזה תרדו ממנו ותחנו את הרכב.

הולכים לעין חשק והבריכה הסודית

ההליכה למעיין עין חשק מתחילה מיד עם העיקול בכביש 959. מכאן, יוצא שביל הליכה נוח אשר מסומן בסימון שבילים כחול. עקבו אחר השביל הכחול והתחילו לצעוד. מיד למן הצעד הראשון תחושו היטב כיצד קסמה של ארץ ישראל הישנה והטובה עוטף אתכם בנעימות. לאורך ההליכה בשביל הכחול ילוו אתכם נופים נהדרים של אצבע הגליל ועמק החולה. ואכן, הירוק הזה ירוק מאד. כעבור כק"מ, מיד לפני הירידה אל עבר הערוץ, תבחינו בשביל נוסף אשר פונה לכיוון מערב (שמאלה). עליכם לרדת בשביל זה ולטפס עם הנחל עד למעיין.

בריכת האגירה של עין חשק משתרעת על פני כ-35 מ"ר (אורכה כ-7 מ' ורוחבה כ-5 מ'). המים עמוקים יחסית ומגיעים בשיאם עד לכדי מטר וחצי. הם אמנם מעט עכורים אך צלולים, נקיים ובעיקר קרירים. שימו לב, באזור אין הרבה צל ועל כן חשוב שתגיעו לכאן מצוידים היטב עם קרם הגנה, כובעים ומים לשתייה. היות ולא מדובר בשמורה מסודרת, אפשר ומומלץ לערוך פיקניק לצד המעיין. אולם, אל תשכחו לעזוב לאחר שניקיתם הכל והיזהרו מהצתת אש בסמוך למוקדי בעירה. בתולדות ימיו של קיבוץ גונן, מסופר כי קיבוצניקים היו נוהגים לטייל אל המעיין ביחד עם מתנדבות ואורחות מחו"ל שעבדו/ביקרו בקיבוץ. יש אשר טוענים שמכאן גם שמו "הרומנטי" של המקום. בכל אופן, אין ספק שאתם עומדים להתאהב.

עוד טיולים עם מים באזור:
מסלולים מומלצים באזור:
צימרים מומלצים באזור:
ללון ברמה - סוויטות נופש במצוק עורבים
מאת:
 מערכת
 | פורסם ב-
 10/30/2014
צולם ע"י
 רועי שוורץ
אקסטרים שטח עולמי
קטיף עצמי אודם
רפטינג נהר הירדן
קלאב קאר בית הלל
מצפה תת ימי
חמי געש
מוזיאון הילדים בחולון
פארק מיני גולף פרוד
מיי בייבי
בוקייק
הבימה