יער שווייץ, רכסי פוריה, המושבה כנרת - מסלול מומלץ
קייקים
חפשו מסלולי טיול בכל רחבי הארץ

טיול מיער שווייץ למושבה כנרת

כנרת
נקודת התחלה: חניון מצפור יער שווייץ
נקודת סיום: חנייה בסמוך לחנות תמר בכפר
מיקום:
כנרת
עונות מומלצות:
סתיו
משך המסלול:
חמש-שש שעות
מתאים ל:
משפחות, ילדים, קבוצות, זוגות רומנטיים
דרגת קושי:
בינוני
סגנון:
מנקודה לנקודה
מפה:
סימון שבילים 3 - הגליל התחתון, העמקים והגלבוע
אורך:
כ - 5 ק"מ

הצפון מציע מגוון רחב של מסלולי טיול באזור הכנרת. כעת, אנו מזמינים אתכם למסלול קליל ומשפחתי, ארוך במקצת אך שווה כל דקה. אתם מוזמנים לצאת עמנו למסלול טיול בצפון אשר במהלכו תיהנו מנופים משתנים, תצפיות לטבריה והכנרת, וסיור במושבה ציורית (כמעט על שפת האגם). זהו טיול מיער שווייץ, דרך רכסי פוריה, ועד המושבה כנרת. הטיול מתאים למשפחות, קבוצות, זוגות רומנטיים וילדים.

איפה זה נמצא?

מסלול הטיול שלפנינו מתחיל ביער שווייץ ומסתיים במושבה כנרת. שימו לב, זהו מסלול הדורש שני רכבים. את הרכב הראשון תחנו בסמוך לחנות תמר בכפר במושבה כנרת, וכעת צאו עם הרכב השני אל נקודת ההתחלה. סעו על כביש 90 (המקביל לכנרת ממערב) ופנו מערבה לכיוון כביש 7677 בצומת האכסניה. הכביש עולה ומתפתל ומגיע לסיבוב פרסה באזור אכסניית הנוער פורייה. שם, מתחילה גם דרך נוף יער שוויץ. זוהי דרך המתאימה גם לרכבים פרטיים והנוף הניבט ממנה עוצר נשימה. כעבור זמן קצר תגיעו אל מצפור יער שווייץ ושם גם חניון ומספר שולחנות פיקניק.

מתחילים לטייל

מצפור יער שווייץ, הנקודה הראשונה במסלול, משקיף אל נוף יפיפה של טבריה והכנרת. מכאן, יוצאים שני שבילים לכיוון דרום – שביל המסומן בסימון שבילים כחול, ושביל ישראל המסומן בסימון שבילים כחול-לבן-כתום. אתם רשאים לבחור בכל אחד מהשבילים שכן שניהם מתמזגים לכדי שביל אחד כעבור כחצי ק"מ (ולמעשה, השביל הכחול מתמזג עם שביל ישראל).

לאחר מיזוג השבילים, הדרך ממשיכה ומתפתלת כאשר נופה של הכנרת מתגלה ומסתתר לסירוגין משמאלכם. לאורך הדרך המדליקה ממתינים לכם ספסלי ישיבה מול הנוף (נקודות מצוינות גם לתמונות ייחודיות). יער שוויץ הוא יער תוצרת הקרן הקיימת לישראל. בדומה לכל יערות קק"ל, גם כאן מדובר על יער מחטניים הכולל שורות צפופות של אורנים בני עשרות שנים. בזכות האורנים המקסימים, הדרך מוצלת ונעימה גם בשעות החמות.

לאחר הליכה של כ-45 דק', העצים מתמעטים והשביל הופך להיות מעט חשוף לשמש. אי לכך, מומלץ לדאוג שאתם מצוידים בכל אביזרי ההגנה הדרושים (קרם, כובע ומים). כעבור כחצי שעה של הליכה קלילה בשביל החשוף, שביל ישראל נפגש עם כביש 7677. כאן, עליכם לפנות שמאלה, לרדת מעט ביחד עם הכביש, ולאחר כ-50 מ' לפנות ימינה עם דרך המתאימה גם לכלי רכב.

הדרך המתונה ממשיכה לרדת וכעת אתם עוברים בין מטעים וחלקות חקלאיות. זהו המקום להתרשם מעוצמת הפרחתו של העמק השומם בידי החלוצים שהתיישבו כאן לפני כ-100 שנה. מדובר למעשה בהקדמה לא רעה לקראת הבאות שכן בהמשך המסלול ניפגש עם מושבת כנרת, מהמושבות הציוניות שהביאו את בשורת החקלאות העברית אל העמק. לאחר כק"מ, תבחינו בחורבת קדש -  שרידיו של יישוב קדום ששכן כאן בעבר.

כעבור כ-500 מ' נוספים, תגיעו אל אחד האתרים הנחמדים של המסלול – עין פוריה. זוהי פינת גן עדן קטנה ובה בריכת מים, כמה תעלות ציוריות, חורשת דקלים ומספר גשרונים מעץ. הנוף שנשקף מכאן פשוט מהמם ואתם מוזמנים לעצור ולנוח ליד המעיין.

מנוחה קצרה בעין פוריה וקדימה אל המושבה כנרת

לאחר האתנחתא בעין פוריה (המהווה גם נקודה מצוינת לעצירה לארוחה), עליכם לחזור אל השביל הרחב המסומן בשביל ישראל. המשיכו לרדת עם השביל הרחב, בין השטחים החקלאיים והמטעים של המושבה כנרת. אט אט, תתגלה בפניכם גם המושבה הפסטוראלית שהייתה מקום מושבם של אישים ואמנים חשובים בתולדות הציונות כגון ברל כצנלסון, רחל המשוררת, נעמי שמר ועוד. למעשה, שביל ישראל מגיע ממש אל תוך המושבה כנרת, אל הרחוב הראשי שלה.

אתם מוזמנים לסייר במושבה הפסטוראלית ואף לבקר בבית העלמין העתיק בכנרת בו קבורים משה הס, אברהם הרצפלד, ברל כצנלסון, רחל המשוררת, נעמי שמר ועוד רבים וטובים. לסיום, לכו להצטייד באנרגיה בריאה, זמינה ואיכותית בחנות המקסימה תמר בכפר הנמצאת בסמוך לבית הקברות העתיק של כנרת (מערבה על בסיס דרך גן רחל).

בחנות תמר בכפר, הממוקמת בלב מטעי התמרים של כנרת, תיהנו לא רק מאטרקציה גלילית נהדרת עם מגוון ניחוחות, תבלינים והפתעות נוספות. במקום פועל מרכז מבקרים בו תוכלו ללמוד על סיפורה של משפחת שניידמן, מראשוני המתיישבים באזור עמק הירדן, אשר עומדת מאחורי ענף התמרים בכנרת. לאור הנופים המדהימים שראיתם במהלך היום, סיפורה של המשפחה הציונית המיוחדת הזו הוא בהחלט הסיום המושלם ליום טיול בצפון. מיותר לציין כי גם המוצרים אשר תרכשו בתמר בכפר מאפשרים לכם לקחת טעימה מהגליל.

מסלולים מומלצים באזור:
 • טיול אופניים מכנרת לעין גב
 • מסלול תצפיות באזור הכנרת
 • מביתיניה עילית לכנרת
 • טיול במושבה כנרת
 • הירדנית
 • קבר רבי מאיר בעל הנס
 • הירדן הדרומי
 • נחל יבניאל
 • עיינות רקת
 • מקבוצת כנרת אל גשר בית זרע
 • גן לאומי עובדיה
 • טיול בטיילת טבריה
מאת:
 מערכת
 | פורסם ב-
 7/27/2014
צולם ע"י
 תמר בכפר
אקסטרים שטח עולמי
ריינג'רים בכפר
קופונופש לקבוצות
טיולי הדן
חמי געש
מוזיאון הילדים בחולון
פארק מיני גולף פרוד
בוקייק
מיי בייבי
מיי בייבי