טיול בבניאס, השביל התלוי בבניאס, מפל הבניאס
תיאטרון גשר
חפשו מסלולי טיול בכל רחבי הארץ

השביל התלוי בבניאס

גליל עליון
נקודת התחלה: חניון הבניאס
נקודת סיום: חניון הבניאס
מיקום:
גליל עליון
עונות מומלצות:
סתיו
משך המסלול:
שעה וחצי עד שעתיים
מתאים ל:
משפחות, ילדים, זוגות, קבוצות. ללא בעלי חיים
דרגת קושי:
קל
סגנון:
מעגלי
מפה:
סימון שבילים 1 - החרמון, הגולן ואצבע הגליל
אורך:
כ - 2 ק"מ

מקורות הירדן היו מאז ומעולם מוקד עלייה לרגל עבור מטיילים ונופשים. ואכן, אם אתם חולמים על טיול לצד נחל זורם המסתיים במפל מרשים, הבניאס הוא בהחלט המקום בשבילכם. כעת, הנחל מציע לכם חוויה חדשה ומפתיעה. זהו השביל התלוי בבניאס. מדובר בשביל מיוחד במינו אשר הוקם על ידי רשות הטבע והגנים ונחנך לראשונה במרץ 2010. אי לכך, גם אם כבר ביקרתם בעבר בנחל המקסים, השביל התלוי בבניאס מעניק לכם זווית חדשה ומיוחדת על היובל המזרחי של הירדן.

השביל התלוי בבניאס הוא מסלול טיול מומלץ המתאים במיוחד למשפחות עם ילדים. זהו מסלול של כ-100 מ' אשר הוקם על צלע הבניאס הבזלתית, באזור פראי במיוחד של הנחל. ואכן, מה שהיה עד לאחרונה בלתי נגיש לחלוטין, פתוח כעת לטיולי משפחות. מאז חניכתו של השביל התלוי בבניאס, המקום הפך לאטרקציה פופולארית במיוחד. שימו לב, הכניסה בתשלום (חוץ מלתושבי הגולן והגליל העליון). 

איפה זה נמצא?

על מנת להתחיל את הטיול, עליכם להגיע לצומת שיאון ולפנות מזרחה על כביש 99. כעבור כק"מ, תפנו דרומה (ימינה) לכיוון קיבוץ שניר ושם ימתין לכם שילוט אשר מוביל אתכם היישר לחניון הבניאס.

מתחילים!

המסלול לשביל התלוי בבניאס מתחיל בחניון הבניאס הסמוך למפל הנחל. זהו טיול של כשעה וחצי אשר מומלץ להאריך אותו עם מספר עצירות בדרך (הן בשביל לשמוע את שיאון המים המרשים, והן בשביל לנוח ולתצפת מעט על כל הטבע הקסום המקיף אתכם). מסלול ההליכה מסומן בכחול והוא מתחיל ממש מהחניון. בתחילת הדרך, תצעדו בתוך אחו ירוק ומרהיב המלא בעצי אלון ואלה ארצישראלית.

לאחר זמן קצר, תגיעו למרפסת נוף מדהימה. כבר עכשיו, תוכלו לשמוע את רעש המים מלמעלה. ממרומי המצפור תוכלו להשקיף אל החרמון ומבצר נמרוד המרשים (היכן שצולם הסרט "בופור"). כעת, תמשיכו ימינה עם דרך הצבועה בסימון שבילים אדום. לאחר צעידה של כמה דקות, השביל האדום מתחיל לרדת לכיוון הנחל. ככל שתתקרבו, רעש המים יגבר ויתעצם. בשלב זה, תגיעו לפיצול שבילים עם סימון שחור המוביל לכיוון מפל הבניאס וסימון אדום הממשיך אל עבר השביל התלוי. המשיכו ללכת עם השביל האדום ובתוך זמן קצר תגיעו אל מדרגות העץ התלויות על צלע ההר. כעת, לפניכם חוויה מדהימה. השביל התלוי צמוד לצלע ההר והוא מאפשר לכם נקודת תצפית מדהימה על המים הזורמים בעוצמה. מסביב, הצמחייה העשירה של נחל הבניאס תעניק לכם תחושה של טיול במרחבי גן עדן.

לאחר הליכה של כ-100 מ', השביל התלוי נגמר ומתחבר עם השביל הכחול. המשיכו עם השביל הכחול וכעבור כ-100 מ' תגיעו אל מפל הבניאס. זהו מפל מרהיב ביופיו הנשפך אל בריכה קסומה מגובה של כ-10 מ'. זהו גם המקום לצלם תמונה משפחתית על רקע המפל. רשות הטבע והגנים התקינה כאן רחבת דק עץ מרשימה הנמצאת ממש בשורה ראשונה אל הנוף.

הכניסה למים אסורה!

שימו לב, לאורך כל המסלול, הכניסה למים אסורה בהחלט. זרימת המים החזקה של הבניאס באזור זה מסוכנת במיוחד. כמו כן, אין להגיע לטיול עם בעלי חיים. עם זאת, במידה ויש לכם כוחות נוספים, תוכלו להמשיך לכיוון צפון מזרח באפיק הנחל לטיול של כשעה וחצי. במהלך הדרך הזו, ישנן מספר נקודות בהן ניתן להכניס את הרגליים למים הקרירים או לצנן את הגוף עם מפלונים קטנים הנובעים מהסלע. כמו כן, המסלול לכיוון צפון כולל גם ביקור בטחנות קמח עתיקות (אשר אחת מהן שוחזרה באופן מרשים במיוחד).

טיולים מומלצים באזור: מסעדות באזור:
מאת:
 מערכת
 | פורסם ב-
 12/12/2013
אקסטרים שטח עולמי
ריינג'רים בכפר
קופונופש לקבוצות
מצפה תת ימי
חמי געש
מוזיאון הילדים בחולון
פארק מיני גולף פרוד
מיי בייבי
בוקייק
מיי בייבי