טיול בנצרת העתיקה - נצרת - קופונופש טיולים
טאבה סיני
חפשו מסלולי טיול בכל רחבי הארץ

העיר העתיקה בנצרת

צפון
נקודת התחלה: נק' התחלה: כיכר המעיין
נקודת סיום: נק' סיום: בזיליקת הבשורה
מיקום:
צפון
עונות מומלצות:
חורף
משך המסלול:
שעה עד חצי יום
מתאים ל:
משפחות, קבוצות, זוגות, בעלי חיים
דרגת קושי:
קל
סגנון:
טיול עירוני בסימטאות העיר ובאיזור השוק


מאז שנת 2000 מתעוררים בעיר מיזמים תיירותיים רבים, שופצו בתים והפכו למלונות בוטיק ובתי הארחה, נפתחו מסעדות חדשות על ידי דור צעיר שחזר לנצרת אחרי שהתנסה בקולינריה ישראלית ובינלאומית. סיור בסימטאות העיר העתיקה של נצרת הוא סיור שמחבר אותנו אל העבר, מקשר אותנו להווה של חיים משותפים ללא קשר לדת או למורשת ומשקף לנו גם עתיד, שבו נוכל לחזור וללמוד עוד על העיר המסקרנת הזו.

הסיור הזה עובר בין התחנות החשובות בעיר העתיקה של נצרת, הוא מתאים למשפחות ולהולכי רגל וניתן בכל שלב לחזור אל נקודת היציאה, כיכר המעיין, היא הכיכר הראשית של העיר העתיקה.

מסלול אפשרי בעיר העתיקה:
מחנים את המכונית באחד החניונים באיזור כיכר המעיין ויוצאים אל הכיכר, שבה ניצבת גם באר מרים.
כיכר המעיין ניצבת מתחת לכנסייה האורתודוכסית ונקראת כך כיוון שאליה התנקזו שלושה מקורות מים שונים, שהגיעו מהמעיינות בהרי נצרת אל איזור הכיכר. לפי המסורת בכנסייה זו בישר המלאך גבריאל למרים שהיא עומדת להיות אמו של ישו ולכן המקום קדוש במיוחד לנוצרים מכל רחבי העולם. נכנסים לכנסייה דרך השער הגדול בכיכר ומתרשמים מציורי הקיר והתקרה עוצרי הנשימה, עבודות העץ והשרידים העתיקים שהתגלו בתוך הכנסייה.

מהכנסייה ממשיכים בנתיב הצליינים אל המוסקוביה. בניין גדול ומרשים שנבנה לפני כ-100 שנה כאכסנייה לצליינים רוסים ומשמש כיום כמרכז שלטון מקומי. מהמוסקוביה ממשיכים ברחוב 6089 אל בית הסופר ששופץ לאחרונה ולצדו אכסניית אל מוטראן. שני בתים אלו הם בתים עתיקים שהיו שייכים למשפחות עשירות בנצרת ושוחזרו תוך שמירה על המוטיבים שמאפיינים את כל בתי העיר.
מבית הסופר מתקדמים לבית הבישוף היווני שנמצא בהמשך הרחוב. בסמוך אליו נמצאת קאזה פלסטינה, בית שמתעד את החיים בגליל במאה ה-19 ומתפקד כמוזיאון (הכניסה בתשלום). לאורך רחוב זה מתרשמים מהבתים העתיקים של נצרת, שנבנו עבור המשפחות הותיקות שהגיעו לעיר לפני מאות שנים ונשתמרו עד היום. חלק מהמשפחות עדיין מתגוררות בבתים אך רבים מהם הפכו להוסטלים, מלונות בוטיק ואתרי תיירות.

בסוף הרחוב נמצא השוק של נצרת, שאסור לפספס. מטיילים בין הסוחרים שמוכרים תוצרת חקלאית גלילית, אוכלים כת'עייף, מאפה נהדר עם פירות יבשים וסירופ מתוק ולא מוותרים על החנות של קפה פאהום, ששייכת לאחת המשפחות הותיקות בנצרת (לא קשה למצוא אותה, בגלל הריח ועומס התיירים). בסוף השוק תגיעו לכנסיית הבשורה, בה מסיימים את הסיור.

כדאי לדעת:
• הימים הטובים ביותר לבקר בנצרת הם שישי ושבת. ביום ראשון רבים מדוכני השוק סגורים.
• בימי שבת נערכים בנצרת סיורים מטעם העירייה וארגונים נוספים. אפשר להתעדכן בנושא באתר העירייה
• בכל שנה החל מאמצע דצמבר ועד סופו נערכת העיר וחוגגת את חג המולד. לאורך כל המסלול שמתואר כאן יחכו דוכנים עם קישוטי חג מולד, מזכרות ומטעמים מעשה ידי אנשי העיר. לא כדאי להחמיץ!

אגב, רבים מהמטיילים באזור ממליצים גם על טיולי סוסים בסביבה.

מאת:
 מערכת
 | פורסם ב-
 12/18/2014
צולם ע"י
 נועה סטרלינג
אקסטרים שטח עולמי
רייזר בר
רפטינג נהר הירדן
מצפה תת ימי
אגם חי יראון
מוזיאון הילדים בחולון
פארק מיני גולף פרוד
מיי בייבי
בוקייק
מיי בייבי