טיולי סוסים במתחם רכיבה ותיק וחווייתי במושב ציפורי
מצאו קופוני הנחה לאטרקציות בכל רחבי הארץ
באלגן קיבוץ יגור
רנצ'ו מניס –מתחם רכיבה ותיק וחווייתי במושב ציפורי
רנצ'ו מניס
מושב ציפוריגליל תחתון
הפעילויות הרבות מתקיימות בחווה בתיאום מראש, כך שכל מבקר וכל קבוצה שמגיעה למקום מתקבלים במלוא תשומת הלב.

לפני 30 שנה הפכה משפחת מניס את שטחי המרעה הירוק שמסביב לבית במושב ציפורי לחוות סוסים פעילה. עם השנים התווספו אל הצוות מדריכים מקצועיים ומפעילים בתחומי היצירה, הטיולים והפנאי שהפכו את המקום לבית חם, קשוב ומהנה לתלמידי רכיבה קבועים, למבקרים מזדמנים, למשפחות עם ילדים ולמטיילים שמגיעים ונהנים מהסוסים, הטיולים ושלל האטרקציות שמחכות במקום.

לפני שנפנה אל הנוף הירוק של החווה ואל בעלי החיים והפעילויות שבתוכה – נתחיל מהאנשים מאחורי החווה.

חווה משפחתית באמצע הגליל הירוק

את רנצ'ו מניס הקים דני מניס בשנות השמונים. אז הקים בין השטחים הירוקים של מושב ציפורי בית ספר לרכיבה. בתחילה בית הספר היה קטן ומספר הסוסים בו בהתאם, לאט לאט המקום גדל והתפתח.כל המשפחה וצוות מקצועי שהגיע למקום נרתמו לטפל בסוסים ולפתח במקום מתחם חוויות שמשלב בין בית ספר המציע שיעורי רכיבה ספורטיבית אנגלית, רכיבה טיפולית ורכיבה אמנותית ובין שפע של אטרקציות למטיילים ומבקרים.

לצדו של דני נמצא טוביה. וטרינר אזורי בעמק המעיינות ובגליל ה אחראי על בריאותם של 60 סוסי המרעה שנמצאים בשטח החווה. מיכל היא אחראית הרכיבה הטיפולית והיא מביאה איתה מדי יום אל החווה בנק של ניסיון רב בטיפול בבעלי חיים ורגישות אמיתית שבאה לידי ביטוי בשיעורי הרכיבה הטיפולית שמציע המקום.

אל הצוות הזה מצטרפות רבקה ואילנה. רבקה היא רכזת הרכיבה הספורטיבית של המתחם ואילו אילנה היא מנהלת צוות התיירות והספורט של החווה. בני המשפחה והשותפים לדרך מציעים אירוח לבבי, עם אהבה אמיתית לספורט הרכיבה ואהבה גדולה יותר לסוסים ולבעלי חיים.

פעילויות רכיבה לכל הגילאים ולכל הרמות

בית הספר לרכיבה של חוות רנצ'ו מניס מתמקד ברכיבה ספורטיבית אנגלית וברכיבה טיפולית. שיעורי הרכיבה האנגלית מתקיימים במסגרת סדנאות מסודרות ושיעורי רכיבה ברמות שונות ומתאימים למבוגרים ולילדים, בהתאם לסוג הפעילות.

בית הספר מלמד את יסודות הרכיבה האנגלית ומתמקד גם באילוף הסוס (דרסג') לקפיצות. צוות המדריכים במקום בעל ניסיון של שנים ומנחה את התלמידים להגיע לרמות ביצוע גבוהות מאד, ברמה הבינלאומית. תלמידי בית הספר הקבועים משתתפים דרך קבע בתחרויות בתוך בית הספר, פעילויות ארציות ותחרויות רשמיות. רשימת ההשגים בפעילויות אלו מוכיחה עד כמה בית הספר מקצועי וממוקד.

מפגשי הרכיבה הטיפולית המתקיימים ברנצ'ו מניס מסייעים לאנשים עם בעיות פיזיות ונפשיות בהתמודדות ובקבלת כלים וערכים שיעזרו להם להתפתח, לצמוח ולשפר את בריאותם הפיזית והנפשית. המפגשים נערכים בתיאום עם קופות החולים ומודרכים על ידי צוות מטפלים מוסמכים ומוכרים על ידי מכון וינגייט והקופות.

מפגשי הרכיבה הטיפולית מבוקרים ומנוהלים תוך מעקב לכל מטופל. מקרי ההצלחה מאחורי הפעילות הזו מוכיחים עד כמה רכיבה טיפולית יכולה לסייע לאנשים בכל שלבי החיים לפתור בעיות בריאותיות ונפשיות שונות.

פעילויות רכיבה לילדים בכל הגילאים

בחופשות מבתי הספר מציעה החווה גם שיעורי רכיבה ופעילויות ספורטיביות על בסיס רכיבה על סוסים לילדים בגילאי בית ספר ותיכון. פעילויות אלו חושפות את הסודות מאחורי ספורט הרכיבה וכבר בגיל צעיר אנחנו רואים ילדים ובני נוער מתאהבים ברכיבה ומוצאים בה מפלט בריא וספורטיבי.

סדנאות הרכיבה והסוסים שמתקיימות בימי החופש הגדול ובתקופות החגים חושפות את הילדים לעבודה בחווה. הילדים מתנסים ברכיבה אנגלית, נהנים מטיפול בסוסי החווה וממעורבות מלאה בסדר היום באורווה, נהנים מטיולים למרעה הסוסים, מסדנאות שונות, מעבודות יצירה ועוד.

בחווה מתקיים לאורך השנה חוג פוניקלאב, חוג רכיבה לילדים קטנים מגיל 5 שלומדים להכיר מקרוב את ספורט הרכיבה דרך סוסי הפוני הקטנים. החוג מועבר על ידי מדריכים עם ניסיון רב בהדרכה של ילדים בגילאים אלו.

רנצ'ו מניס – מקום לעצור בו אם אתם מטיילים באזור

לצד הפעילויות הקבועות בחווה, מציע צוות החווה מגוון פעילויות ואטרקציות למטיילים מזדמנים. מהחווה אפשר לצאת בתיאום מראש לטיולי סוסים למשפחות, זוגות וקבוצות בכל רחבי האזור. הטיולים חושפים את המטיילים אל הנופים הירוקים והפסטורליים כל כך של אזור הגליל התחתון והעמק.

הטיולים מוצעים בתיאום מראש ואפשר לשלב אותם עם פעילויות נוספות שנערכות בחווה במהלך הקיץ וסופי השבוע. כדאי להתעדכן טלפונית לגבי פעילויות משתנות, כמו סדנאות יצירה.

המבקרים הרבים שכבר נהנו מבילוי בחוות רנצ'ו מניס יכולים להעיד על הקסם של המקום. בין ההרים הירוקים והגבעות של הגליל התחתון, עם נוף רגוע של מרעה סוסים חופשיים, עם אווירה משפחתית שאין לה תחליף ותחושה אמיתית של שליחות שמתבטאת בכל פעילות שנערכת במקום.

זה סוד הקסם של החווה הותיקה, שלא מפסיקה להתפתח ולהציע חוויות מרגשות – גם אחרי כמעט 30 שנה. 

 

לראשונה בישראל - תצוגת כריסמס מרהיבה ומהפנטת
לראשונה בישראל - תצוגת כריסמס מרהיבה ומהפנטת

אז לא חייבים לטוס לחו"ל כדי לספוג את חג המולד,
ואפילו בעידן הקורונה מצאו פתרון יצירתי שיאפשר לנו להתבשם מהמראות המרהיבים והאווירה הקסומה.
דרייב אין כריסמס בגליל המערבי, מזמין אתכם לחוויה שעדיין לא הכרתם!

10 משחקי דרך לנסיעות ארוכות עם הילדים
10 משחקי דרך לנסיעות ארוכות עם הילדים

נסיעה ארוכה לטיול או לנופש לא חייבת להיות מלאה בריבים וקיטורי "אמא, משעמם לי",
אפשר להפוך אותה לחוויה של ממש, שמפתחת מיומנויות שונות ומעשירה את הילדים .

כל הילדים רוצים גונגל כיף
כל הילדים רוצים ג'ונגל כיף

שבת בבוקר, זמן אידיאלי לביקור בעמק הירדן. ארזנו את הילדודס ששרופים על בעלי חיים ויצאנו אל ארץ הג'ונגל כיף בפאתי קיבוץ בית זרע, בין שדות והרים.

יום הולדת יש רק פעם בשנה
יום הולדת יש רק פעם בשנה
חגיגות יומולדת מטריפות בקופונופש.כמה פעמים התקרב תאריך יום ההולדת של הילד/ה ואתם שברתם את הראש....
קטיף עצמי – חוויית טעמים בטבע
קטיף עצמי – חוויית טעמים בטבע
בשירותי הצבאי, כמפקדת טירוניות במחנה 80, נהגנו לערוך מסעות קצרים באיזור הקסום של טבע ופרדסים פורחים.
אוהל גו נייצ'ר