מדעטק - מוזיאון המדע חיפה

צפון, חיפה והכרמל, חיפה.
072-3281284
, פקס: 04-8679103
שעות פתיחה
א - ד' : 10:00 - 16:00 ה' ושבת: 10:00 - 18:00 ו' : 10:00 - 14:00
קופון הנחה
25%
הנחה
ברכישת כרטיס כניסה ליחיד במחיר מלא במסירת קופון זה בקופה. קופון יחיד תקף לארבעה כרטיסים לכל היותר.
ט.ל.ח
אין כפל מבצעים.
תוקף: 01.04.2016
חדשות ומבצעים
מדעטק- מוזיאון המדע חיפה
מדעטק-מוזיאון המדע חיפה, מזמין אתכם לחוויה של הכרות קרובה עם עקרונות המדע והטכנולוגיה המנחים את חיינו.

תערוכות רבות ובהן מאות מוצגים אינטראקטיביים, הממחישים עקרונות מדעיים וטכנולוגיים בדרך חווייתית מהנה, בהפעלה עצמית אינטראקטיבית, וקשר ממשי בין עקרונות מדעיים וטכנולוגיים וחיי היומיום.

תערוכה בינלאומית- הספינות והים
הים והשיט עליו מהווים את אחד האתגרים החשובים העומדים בפני המין האנושי. תערוכת "הספינות והים" מציגה את חוויית השהיה בים הפתוח, השיט בסירות ממגוון סוגים, חיי הנמל, הטכנולוגיה המורכבת ותחומי הידע הרבים, ותרבות יורדי הים. התערוכה מציגה מבחר גדול של מוצגים מרתקים, באמצעותם מבקרי התערוכה מוזמנים לצלול לאניה טרופה, לצאת להצלת אדם בים, להשיט אניה בסימולטור ענק ולחוות את חיי הים באופן מגוון ומהנה.

פארק נובל אנרג'י למדע, פארק מדעי רחב ידיים המחולק לחצרות המציגות את פועלם של גדולי המדענים בהיסטוריה – ארכימדס, ליאונרדו דה וינצ'י, סר אייזיק ניוטון ועוד. המוצגים בפארק גדולי מידות ומזמינים את המבקרים להרגיש את המדע והעקרונות הטכנולוגיים על גופם ממש, במתקנים בסגנון לונה פארק.

בין התערוכות הקבועות

אנרגיה ירוקה – איך מפיקים חשמל, גם בדרכים מסורתיות וגם בשלל דרכים חלופיות ירוקות, רוח, שמש, מפל מים ואפילו אופניים..

מדעי החיוך - הכול על בריאות הפה והשיניים.

ליאונרדו דה וינצ'י – לא רק צייר, אלא גם מדען ומהנדס, מכונות פועלות שנבנו לפי השרטוטים של ליאונרדו לפני 500 שנים, ממש גאון!

הולכים על בטוח – העקרונות המדעיים שתורמים לזהירות בדרכים, כמו שדה ראיה, נהיגה בשכרות ועוד.. אחרי נסיעת מבחן ב"משכנע" לא תעיזו שלא לחגור חגורת בטיחות.

בית ירוק שלי – התאמת בית המגורים לשמירה על איכות הסביבה: חיסכון, מיחזור, יעילות.

הגנום האנושי - DNA - על הקוד הגנטי שבונה את החיים, סיור בתוך תא אנושי מוגדל פי מיליון!

עניין של כימיה, תעתועי ראיה, תעופה- תופסים גובה, חדר חושך, מראות, אולם משחקי חידה ועוד.


מדעטק חינוך שמהווה חלק בלתי נפרד מהמוזיאון, הוא מרכז תמיכה ללימודי מדע, טכנולוגיה וחלל לתלמידי בתי הספר והקהל הרחב. המרכז מפעיל כ- 80 תוכניות לימודיות בתחומים שונים כמו פיסיקה ואסטרופיסיקה, כימיה, איכות הסביבה, מתימטיקה, רובוטיקה, גנטיקה, חשמל, אלקטרוניקה וטכנולוגיות של אבטחת מידע. אגף החינוך מתאים את עצמו לצרכיהן ולבקשותיהן של הקבוצות המבקשות להגיע למוזיאון.

את חווית הביקור משלימים בחנות מדעטק:
בחנות מגוון מתנות מקוריות, משחקי חשיבה, ספרי מדע, חפצי נוי, צעצועי עץ, פאזלים ועוד.

במדעטק, המוזאון הלאומי למדע בחיפה, פועל המודל החדיש ביותר של קולנוע מדעי רב חושי - סינמטריX. אולם הקרנה משוכלל שמעביר את הצופה חוויה רב חושית בתלת מימד, עם כסאות נעים, אפקטים של אור, מים, רוח ובועות סבון וחשוב מאוד - סרטים מרתקים על מגוון נושאים מדעיים וטכנולוגיים.

במדעטק, המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל, פועל המודל החדיש ביותר של קולנוע מדעי רב חושי - סינמטריX, המפעיל את כל החושים, כל הזמן, בכל האמצעים.

הסינמטריX הינו מיזם חדשני, המשלב את הרב מימדיות שבמטריקס עם פעלולי ההדמייה של הקולנוע באמצעות הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בעולם.
הצופה חווה את הסרט כאילו היה חלק ממנו, וזאת בעזרת האמצעים המקנים את החוויה המרגשת בסינמטריX: הקרנה תלת מימדית, מערכת קול רב ערוצית לשמיעה היקפית, כסאות "חכמים" הנעים בשני צירים, אפקטים של רוחות ותרסיסים כדי לחוש את מגע האוויר והמים, מערכת ריחות ייחודית, ומערכת אינטראקטיבית המאפשרת לצופה להשפיע על מהלך התכנית.

החוויה בסינמטריX סובבת סביב סרטים מדעיים מיוחדים שמופקים בטכניקות חדשניות, אשר מאפשרות לנו להמריא לחלל, לקחת חלק ב"קסמי מדע" או להיכנס לתוך גרעין התא אל עבר הקוורקים (החלקים הזעירים ביותר בגופנו הידועים כיום). תכני הסרטים והפעילויות מפותחים ע"י אנשי המוזיאון הלאומי למדע. כך מובטח שהחוויה מעשירה מבחינה מדעית, לא פחות מהיותה בידורית חווייתית.

בניגוד לאטרקציות קבועות, המתמחות בנושא אחד, הסינמטריX משנה את תכניו מעת לעת, ע"י השקת תכניות חדשות.
*"מסע ביקום": התכנית סוחפת את הקהל למסע מרתק עד לקצות היקום המוכר לנו כיום, וממחישה תופעות נדירות כמו חורים שחורים מחד וחלקיקי ננו מאידך. על מנת להמחיש את מימדי היקום האינסופיים, התכנית מציגה קטעים תלת מימדיים שהופקו במיוחד בסיוע נאס"א, סוכנות החלל האמריקאית, ה- BBC ומכוני מחקר שונים.

* הסרט "מדעברא קדברא": מלמד שקסמים הם בעצם תהליכים מדעיים המבוססים על עקרונות מתמטיקה, פיסיקה וכימיה. זוהי הזדמנות נדירה להציץ למסתורי הקסמים, ולגלות שעולם הקסמים ניצל כמעט כל חידוש מדעי לטובת פעלולים תיאטראליים חדשים ומרתקים.

* הגוף האנושי הוא אחת המכונות המופלאות ביותר שפועלות על פני כדור הארץ.
יחסי גומלין בין עשרות איברים חיצוניים ופנימיים, מאות שרירים, אלפי קילומטרים של כלי דם ועצבים, משרשרת הDNA ועד ללב, המח, הקיבה ועובר הנוצר ברחם אימו. אתם מוזמנים להצטרף מסע המופלא בתוך גוף האדם בסרט "פלא גוף"

* פעם חשבו שהעולם שטוח. אח"כ גילו שהוא עגול. היום העולם פשוט בנוי אחרת, עם בתים ובניינים הנישאים לגובה ומתפרשים לרוחב. בסרט "בונים עולם" הצופים מצטרפים לבנאי הרובוט החביב, המדריך אותם בסיור לאורך ההיסטוריה של השאיפה האנושית לבנות בית.

*מתחת לקרום כדור הארץ לוהטים היצרים. הסרט "העולם הלוהט"מוליך את הצופים אל העולם המופלא שמתחת, ממחיש להם מהי רעידת אדמה אמיתית, מלווה אותם אל נקודת הלידה של צונאמי ענק ונותן חיים לנדידת היבשות.


* הקרנת הסרט הרב-חושי נמשכת כחצי שעה והחוויה בסינמטריX מהווה חלק בלתי נפרד מביקור מרתק במוזיאון הלאומי למדע. הכניסה לסינמטריX כרוכה בתשלום ומתאימה למבוגרים ולילדים מגיל 6 ומעלה.

* במהלך החוויה הצופים נוטלים חלק פעיל ואינטראקטיבי ועוברים בעצמם תהליכים המתבררים כתופעות מדעיות טבעיות לחלוטין. האולם מתמלא בשלל אפקטים מוחשיים שהצופים יכולים לגעת בהם ולהריח אותם.

חניה חינם בחניון מדעטק, רחוב בלפור 12, חיפה.

נודה לכם אם תציינו שהגעתם דרך אתר קופונופש


מדעטק - מוזיאון המדע חיפה - מפה
קראוונים
בצל הדקלים
טוסקנה בגליל
אהבה במושבה
Xo מסעדת
אינדי פארקורד הגליל - חוות נופש