מומלצים

קייקים -שייט קיאקים

שייט קיאקים

קרא עוד...מחפשים אטרקציה עם מים אשר תמיד נחשבת למרענן הרשמי של הקיץ? רוצים לשלב נופים מדהימים עם זרימת נחל פראית ובלב צמחייה ירוקה? שיט קיאקים הוא ללא ספק התשובה המושלמת לכל השאלות הללו. זוהי אטרקציה עם מים אשר מאפשרת לכם לחבר טבע, ספורט והנאה. כמו כן, בניגוד לאטרקציות אחרות, שייט קייאקים הוא אטרקציה אשר במהלכה כולם נהנים ולוקחים חלק בפעילות.

בקיצור, בין אם אתם מתכננים לצאת לטיול אשר כולל שיט קיאקים למשפחות, ובין אם החלטתם לקחת את בן/בת הזוג לשיט קייאקים רומנטי בנהר הירדן, אין ספק שצפויה לכם חוויה בלתי נשכחת. בישראל, ישנם כמה אתרים אשר מהווים יעד עבור שיט קיאקים. המקום המפורסם ביותר הוא כמובן על נהר הירדן.
הירדן הוא הנהר היחיד בישראל וזהו המקום המושלם עבור שיט קיאקים בצפון. זרימתו של הירדן מאפשרת לכם לשוט בנחת וליהנות מחוויית הקיאקים במלוא עוצמתה. הזרימה משתנה מאזור לאזור לאורך הנהר, ותוכלו למצוא גם מגוון מרשים של חברות המגישות לכם שיט קיאקים בירדן למשפחות עם ילדים. מלבד הירדן, אתם יכולים לצאת לשיט קיאקים בגליל על אחד מיובליו של הנהר (הדן, הבניאס והחצבני). אלו נחלי איתן בעלי זרימה מרשימה המהווים פלטפורמה נפלאה מבחינת שיט קיאקים בצפון.

מלבד הירדן ויובליו, תוכלו למצוא בישראל אתרים נוספים עבור שיט קיאקים. לדוגמא, שיט קיאקים בכנרת הלוקח אתכם ללב ליבו של האגם, שיט קיאקים בים התיכון (למשל – באתר ראש הנקרה או מול חופי יפו העתיקה), ואפילו שיט קיאקים בים האדום. מיותר לציין כי כל אזור מציע לכם שיט קיאקים בסגנון אחר ובאווירה שונה. עם זאת, בכל מקרה, מדובר בחוויה רטובה ומיוחדת במינה שלא תשכח במהירה.

שיט קיאקים למשפחות

מדי שנה, אלפי משפחות בישראל משתתפות בשיט קיאקים ברחבי הארץ. ממקורות הירדן בצפון, דרך חופי הים התיכון, ועד למפרץ אילת, תוכלו למצוא מגוון רחב של חברות אשר מפעילות עבורכם שיט קיאקים למשפחות. כפי שכבר אמרנו, שיט קיאקים למשפחות הוא אטרקציה מומלצת במיוחד וזאת משום שהוא מעניק לכם מענה לכל בני המשפחה.

ראשית, מי לא אוהב לשוט על קיאק או סירה בלב טבע פראי וסוער. שנית, שיט קיאקים הוא אטרקציה ספורטיבית. בניגוד לאטרקציות אחרות, שיט קיאקים הוא אטרקציה למשפחות אשר מאפשרת לכם להמריץ את הדם ולהזיז את הגוף. כמו כן, היות וטלפונים ומים אינם החברים הטובים ביותר, שיט קיאקים למשפחות הוא גם דרך נפלאה להוציא את הילדים לרגע מהאינטרנט ולקחת אותם לחוויה אמיתית של טבע באוויר הפתוח.

במסגרת שיט קיאקים משפחתי, תוכלו לצאת לדרך גם בתור כקבוצה גדולה. החברות אשר מפעילות שיט קיאקים למשפחות בישראל תאפשרנה לכם לבחור מבין מספר כלי שיט. לצד כלי שיט זוגיים (מה שנקרא – "הקיאק הקלאסי"), תוכלו למצוא גם סירות משפחתיות המתאימות לכמה מטיילים במקביל. מיותר לציין כי לא תצאו לדרך אלא לאחר שעברתם תדריך בטיחות ולבשתם את מלוא אביזרי הבטיחות. לאורך כל המסלול, נציגי חברות הקיאקים ימתינו לכם בנקודות שונות וידאגו כי המסלול עובר בשלום.

שיט קיאקים רומנטי – שיט קיאקים לזוגות

שיט קיאקים הוא לא רק אטרקציה המיועדת למשפחות או קבוצות. זוהי גם חוויה מומלצת ביותר עבור זוגות אשר מחפשים רומנטיקה שמשתלבת עם נוף וקצת ספורט לשחרור הגוף. במידה ואתם נמצאים בשיאה של חופשה רומנטית, תוכלו לעלות את הזוגיות מדרגה עם שיט קיאקים בטבע הפתוח.

שיט קיאקים לזוגות יכול לקחת אתכם אל מחוזות קסומים של ארץ ישראל על גבי קיאק זוגי ו"קל לתפעול". במידה ואתם כמה זוגות, תוכלו לצאת ביחד לדרך על גבי סירה המתאימה לארבעה אנשים או יותר. שיט קיאקים לזוגות הוא דרך נפלאה להגביר את הרומנטיקה ולחוות ביחד חוויה בלתי נשכחת. כמו כן, שיט קיאקים לזוגות טומן בחובו גם ערך מוסף. תפעול הקיאק דורש ממכם עבודת צוות ויכול בהחלט לשדרג את שיתוף הפעולה ביניכם. אל דאגה, גם כאשר אחד ממכם (סביר להניח שאתה ולא את) קצת "יפשל", לא תהיה זו אלא אתנחתא קומית קלילה.

שיט קיאקים לקבוצות

מארגנים יום גיבוש? מתכננים פעילות לחבר'ה מהצבא עם סיום המסלול? חושבים על בר מצווה מקורית? שיט קיאקים לקבוצות הוא הפיתרון הטוב ביותר בספר. כפי שכבר הבנו, שיט קיאקים לקבוצות הוא אטרקציה פופולארית במיוחד וזאת משום שהוא משתף את כולם (ואף אחד לא נשאר מאחור). זוהי פעילות אשר מעניקה לכם הזדמנות ליהנות מחוויה קבוצתית הכוללת גם מים וגם טבע פראי.

במהלך השיט, לא תהיה לכם ברירה אלא לשתף פעולה. אי לכך, שיט קיאקים הוא אירוע מגבש במיוחד המתאים גם לקבוצות בתחילת דרכן. זוהי פעילות אשר אורכת כמספר שעות ולאחריה אין ספק שתצאו מהמים רטובים אך מרוצים. תוכלו לשלב שיט קיאקים לקבוצה עם ארוחה טובה לאחר שהוצאתם את מלוא האנרגיות. יתרון נוסף של שיט קיאקים לקבוצות טמון בכך שהאטרקציה מתאימה להרכבים משתנים ולכל הגילאים. גם הקטנים וגם הגדולים יזכו במהלך שיט קיאקים קבוצתי לחוויה בלתי נשכחת.

הוראות בטיחות לקראת שיט קיאקים

אוקיי, אז החלטתם לקחת את הילדים או החבר'ה לשיט קיאקים. מעולה! אין ספק שקיבלתם החלטה נכונה. עם זאת, בטרם אתם יוצאים לשיט קיאקים בישראל, עליכם לשים לב לדגשי הבטיחות. ראשית, משתתפים אשר אינם יודעים לשחות לא יכולים להשתתף בשיט קיאקים. כמו כן, כאשר תצאו אל השיט, תקבלו תדריך בטיחות מקיף מהעובדים במקום.

הקפידו לשמור על כל כללי הבטיחות ללא יוצא מן הכלל. אל תסטו מהמסלול ואל תורידו (אפילו לא לרגע אחד) את המצופים שעל גופכם. במידה ואתם יוצאים לטיול אשר כולל גם שיט קיאקים משפחתי, שמרו על הילדים (ובמיוחד על השובבים שביניהם). שימו לב, שיט קיאקים הוא לא אטרקציה מסוכנת ואלפי ישראלים נהנים ממנה מדי שנה. עם זאת, חשוב בהחלט לשמור על הזהירות המתבקשת.

קייאקים - אטרקציה רטובה

קיאקים הינה אחת האטרקציות הרטובות המדליקות ביותר שניתן להשתתף בהן. מדובר באירוע מושלם אשר יכול להתאים הן לקבוצות, הן לזוגות והן למשפחות עם ילדים. בישראל, ניתן לשוט בקיאקים על מקורות הירדן, על הנהר עצמו, ואף בים ובכנרת. ואכן, חווית שייט הקיאקים משתנה בהתאם למספר פרמטרים כגון הרכב המשתתפים, האתר המדובר ועונות השנה. חשוב להדגיש כי הזרימה הקלילה בנחלי ישראל הופכת את שיט הקיאקים לחוויה לכל המשפחה. דהיינו, גם הגדולים וגם הקטנים נהנים מהמסלול הרטוב וזוכים להיות חלק מהרפתקה בלתי נשכחת.

בניגוד לאטרקציות רבות, המתמקדות רק בחלק מחברי הקבוצה (למשל, אטרקציות לילדים), קיאקים הינה פעילות אשר כולם נהנים ממנה – הגדולים והקטנים כאחד. כמו כן, זוהי פעילות המעודדת עבודה קבוצתית וגיבוש. אי לכך, היא פופולארית גם בקרב קבוצות עובדים, יחידות צה"ליות, מתנ"סים, תנועות נוער ועוד. שיט בקיאקים הינו רגע קסום המתרחש לצד נופים של ירוק ומים, ותחת אווירה אמיתית של חופש וטבע. לעיתים, תוכלו לשלב את חוויית השיט עם דיג אשר יהווה הכנה מושלמת לקראת ארוחה מפנקת בסיום "יום החתירה המאמץ". מיותר לציין כי קיאקים הינם גם פעילות ספורטיבית, על כל היתרונות המקופלים בכך.

קיאקים בנהר הירדן

נהר הירדן ומקורותיו נהנים מזרימה רצופה לאורך כל ימות השנה. במהלך הקיץ (אך גם בחודשים הקרירים יותר), ניתן ליהנות משיט קיאקים על הירדן או על אחד ממקורותיו (הדן, החצבני או הבניאס). נחלים אלה נהנים מזרימה נהדרת ומהווים חוויה יוצאת מגדר הרגיל מבחינת שיט קיאקים. בין אם אתם מתכננים קיאקים במסגרת יום גיבוש לעובדים, ובין אם החלטתם לנסוע עם המשפחה או עם חברים, אין ספק שהשיט יספק עבורכם חוויה מיוחדת במינה. יחד, תצאו למסע יוצא דופן אל מחוזות קסומים המשלבים בין מים זורמים לנופים גליליים.

קיאקים בכנרת

הכנרת הינה אגם מקסים ורגוע אשר מהווה יעד פופולארי במיוחד עבור תיירים מישראל והעולם. כמו כן, מלבד קסמו של האגם, הנמצא בין הגליל להרי הגולן, ניתן גם לשוט על מימי הכנרת על גבי קיאקים מקצועיים. מדובר בשיט חווייתי ומיוחד במינו הלוקח אתכם למחוזות בכנרת שלא ניתן להגיע אליהם בדרך אחרת. במהלך שיט קיאקים בכנרת, תיהנו מאוויר נקי וצלול ומנופים עוצרי נשימה אשר יקיפו אתכם מכל עבר. החוויה מתאימה למשפחות עם ילדים, לזוגות וקבוצות. לעיתים, תוכלו לשלב עם השיט גם דיג בכנרת (ובסופו – ארוחה דשנה).

קיאקים בים התיכון

הים התיכון מציע אף הוא חוויית שיט בקיאקים. לאורך מישור החוף, פרוסים מספר רב של מועדוני גלישה ושיט ימי המארגנים ימי כיף עם קיאקים על גליו הפתוחים של הים התיכון. במהלך הפעילות, תקבלו הדרכה מלאה אודות שיט קיאקים ותצאו לדרך לחוויה בלתי נשכחת. מדובר ללא ספק בסכנת התמכרות וזאת בשל יכולותיו של הקיאק לקחת אתכם, כמלחים אמיתיים, ללב ים ובחזרה.

קיאקים בים האדום

אילת הינה בירת התיירות של ישראל. העיר המקסימה, השוכנת על מפרץ הים האדום, הפכה זה מכבר ליעד הפופולארי ביותר בקרב התיירים הישראלים. מאות אלפי ישראלים פוקדים מדי שנה את העיר הדרומית הנהדרת ורבים מהם משתתפים באטרקציות השונות שהיא מציעה. אחת מהאטרקציות הפופולאריות ביותר באילת הינה שיט קיאקים בים האדום. מימיו הצלולים של ים סוף, והעדר גלים משמעותיים במקום, הופכים את השיט על גבי קיאקים במפרץ אילת ל"ידידותי למשתמש". גם ללא כל ניסיון קודם, ניתן לצאת לדרך ולשוט אל מול נופים קסומים של הרי גרניט המשתקפים על מימיו של הים האדום.

לסיכום,

שיט קיאקים בישראל הוא אטרקציה נהדרת אשר מחברת עבורכם מספר רב של אלמנטים. זוהי חוויה רטובה אשר מספקת לכם אטרקציה עם מים לכל המשפחה. כמו כן, שיט קיאקים דורש ממכם שיתוף פעולה והוא מהווה פעילות נפלאה מבחינת גיבוש קבוצתי או עבודת צוות של בני זוג. מעבר לכך, מדובר בדרך נפלאה להגיע למחוזות בארץ ישראל אשר אי אפשר לבקר בהם אלא באמצעות קיאקים. בקיצור, בין אם אתם נוסעים לנופש בגליל, ובין אם ירדתם לדרום או נשארתם במרכז, שילוב של שיט קיאקים בטיול יוכל לשדרג את חוויית המסע.

טרקטורוני היער והגולן